RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kërcënohet kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

kercenohet-kryetari-i-prizrenit,-shaqir-totaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj është kërcënuar mbrëmë nga dy persona. Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi, i cili ka informuar se të dyshuarit janë ndalur për 48 orë.

Sipas Bytyqit, dyshohet se rasti ka ndodhur për një pronë-shtëpi, që pengon rrugën në tanzit.

“Dje me date 24.01.23 , në Sektorin Rajonal të Hetimeve në Prizren, kryetari i Komunës së Prizrenit ka raportuar se reth orës 20:00 eshte kanos nga nje i dyshuar, i dyshuari i pare ka percjellë mesazhin nëpërmes të dyshuarit të dytë, të djali i ankuesit. Ankuesi është Kanos nga i dyshuar pasi që ai është i pakënaqur me vlersimin e pronës së tij nga komuna. Fjala është për një pronë-shtëpi e cila ka disa vite që pengon përfundimin e rrugës “tranziti i ri” në Prizren.”, ka bërë të ditur Bytyqi.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me urdhër të prokurorit kujdestar janë ndalur në ndalim policor për 48 orë.

Related posts

Rëndohet gjendja nga vërshimet e ujit në disa komuna të Kosovës, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes të shtuar

admin

Greqi – Tsipras pranon humbjen: Duhet të riformohemi, Syriza e mbylli ciklin

rezart morina

Haxhitë tanë arrijnë në Medine

admin