RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kërkesa e Serbisë për kthimin e trupave në Kosovë, KFOR konfirmon se ia kanë përcjell një përgjigje

kerkesa-e-serbise-per-kthimin-e-trupave-ne-kosove,-kfor-konfirmon-se-ia-kane-percjell-nje-pergjigje

Përfaqësues të KFOR-it i janë përgjigjur Serbisë pas kërkesës për kthimin e ushtarëve të tyre në territorin e Kosovës.

KFOR në një deklaratë për Telegrafin ka konfirmuar se i kanë kthyer përgjigje Serbisë, ndonëse nuk kanë dhënë detaje tjera.

“Mund të konfirmojmë se përgjigja e KFOR-it ndaj kërkesës serbe është përcjellë, por nuk hyjmë në detajet e korrespondencës së NATO-s. KFOR-i mbetet vigjilent dhe plotësisht i aftë për të përmbushur mandatin e tij të OKB-së”, janë shprehur nga KFOR-i.

Ndryshe, më 16 dhjetor Serbia ia kishte dorëzuar një kërkesë KFOR-it për kthim të 1000 ushtarëve.

Related posts

Konservatorët marrin pushtetin në Greqi

admin

Mehaj: FSK në secilën situatë emergjente është e gatshme

admin

Ardhja e bashkatdhetarëve, kolona deri në 300 metra në hyrje të Merdares

admin