RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Plagosja në Shtërpcë: Reagon Bashkimi Evropian

plagosja-ne-shterpce:-reagon-bashkimi-evropian

Bashkimi Evropian me anë të një deklarate ka reaguar për plagosjen e dyfishtë dje në Shtërpcë.

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, në një postim në Tëitter, ka thënë se Bashkimi Evropian e dënon plagosjen e fëmiut dhe të riut në Kosovë.

Ai shton se autoritetet duhet të hetojnë rastin dhe drejtësia të vendoset në vend.

“BE me vendosmëri dënon plagosjen e një fëmije dhe një të riu në Kosovë dje. Është e rëndësishme që autoritetet të hetojnë plotësisht këtë krim të neveritshëm dhe drejtësia të vendoset. I urojmë viktimave shërim të plotë dhe të shpejtë”, ka shkruar Stano.

Related posts

Pas 200 orësh shpëtohen katër persona nga rrënojat në Turqi

admin

Turqi, rritet në mbi 38 mijë numri i të vdekurve nga tërmetet e fuqishme

admin

Drejtori Liman Bytyqi thërret policinë për ta larguar mësuesen me shami, kjo e fundit jep deklaratë në polici

admin