RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kërkesa për shtyrje të afatit për targa, Lajçak pas takimit me Bislimin: Urgjentisht duhet gjetur një zgjidhje

kerkesa-per-shtyrje-te-afatit-per-targa,-lajcak-pas-takimit-me-bislimin:-urgjentisht-duhet-gjetur-nje-zgjidhje

Përfaqësuesi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë se është nevojë urgjente gjetja e një zgjidhje për situatën aktuale në veri të Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter, pas takimit me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, Lajçak ka shkruar se “çdo përshkallëzim apo dhunë është e papranueshme”.

“Me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi sot diskutuam për krizën aktuale në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në veçanti çështjen e targave. Ne kemi nevojë urgjente për të gjetur një zgjidhje për të garantuar sigurinë dhe stabilitetin në terren. Çdo përshkallëzim apo dhunë është e papranueshme”, ka shkruar Lajçak.

Related posts

Kina e quan SHBA-në nxitëse kryesore të krizës në Ukrainë

admin

Vendosi flamurin kombëtar në objektin e komunës, kryetari i Preshevës ftohet të paraqitet në një gjykatë në Serbi

rezart morina

Osmani uron fillimin e vitit të ri shkollor: Beteja për dije nuk përfundon kurrë

admin