RTV AHIRETI
Lajme

“Kërkojnë siguria aty ku nuk ka”- Agjencia e OKB: Më shumë se 1.3 milionë njerëz janë zhvendosur nga Rafah në pjesë të tjera të Gazës brenda 6 javëve

“kerkojne-siguria-aty-ku-nuk-ka”-agjencia-e-okb:-me-shume-se-1.3-milione-njerez-jane-zhvendosur-nga-rafah-ne-pjese-te-tjera-te-gazes-brenda-6-javeve

Më shumë se 1.3 milionë njerëz besohet se janë zhvendosur nga Rafah në pjesë të tjera të Gazës në një hark kohor prej gjashtë javësh, sipas Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punët për Refugjatët Palestinë në Lindjen e Afërt (UNRWA). “UNRWA vlerëson se 65,000 njerëz janë strehuar në Rafah”, tha agjencia në

Related posts

Kirurgu i QKUK-së e shpërndau si të suksesshëm operacionin, pacienti vdiq pas disa orësh

admin

Rritet në 33.037 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

RTI

Shpërthim i madh në urën e vetme që lidh Rusinë me Krimenë

admin