RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të diskutojë tensionet në Al-Aksa

keshilli-i-sigurimit-i-okb-se-do-te-diskutoje-tensionet-ne-al-aksa

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të mbajë një seancë urgjente të enjten për të diskutuar dhunën në kompleksin e xhamisë Al-Aksa, sipas diplomatëve.

Takimi me dyer të mbyllura u thirr me kërkesë të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Kinës, thanë diplomatët për agjencinë e lajmeve Reuters.

Related posts

Franca shënoi rritje të kërkesave për azil në vitin 2022

admin

Putin në vizitë të papritur në Mariupolin e shkatërruar nga lufta – VIDEO

admin

Osmani nuk arrin ta bindë Jasharajn, greva vazhdon

admin