RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Këshilli i Sigurimit seancë për Kosovën në 22 prill, shefi i OKB-së: Serbia të dorëzojë terroristët e Banjskës

keshilli-i-sigurimit-seance-per-kosoven-ne-22-prill,-shefi-i-okb-se:-serbia-te-dorezoje-terroristet-e-banjskes

NEW YORK – Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, në raportin e publikuar këtë të enjte ka shprehur shtesimet e tij për ngecjen e dialogut të Brukselit mes Kosovës dhe Serbisë. Shefi OKB-së Guterres ka dënuar ashpër, incidentin e rëndë të sigurisë më 24 shtator në Banjska, që çoi në vrasjen tragjike […]

Related posts

Nis takimi trepalësh për targat në Bruksel, Lajçak: Shpresoj të gjendet një zgjidhje për uljen e tensioneve

admin

Kurti në përvjetorin e puçit: Kosova e Turqia aleate dhe shtete mike

rezart morina

Gjermani, mbahet tubim në mbështetje të Palestinës

admin6