RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Këtu është një përmbledhje e zhvillimeve të fundit në Pa’lestinë

ketu-eshte-nje-permbledhje-e-zhvillimeve-te-fundit-ne-pa’lestine

Të paktën 16 persona janë vrarë nga sulmet izraelite në të gjithë Rripin e Gazës në orët e para të mëngjesit të së martës, me dy strehimore të UNRWA në qytetin e Gazës të goditura nga sulme vdekjeprurëse.

Mediat lokale po raportojnë gjithashtu se një sulm izraelit në zonën e kampit Shati pranë qytetit të Gazës ka vrarë motrën e një zyrtari të lartë të Hamasit dhe disa anëtarë të tjerë të familjes.

Të paktën 10 persona tani janë konfirmuar të vdekur pas një sulmi izraelit të hënën pranë rrethit të trafikut Bani Suheila në Khan Younis, në jug të Gazës, raporton agjencia e lajmeve Wafa.

Zjarri i tankeve izraelite ka të ngjarë të jetë shkaku i shpërthimeve që dëmtuan zyrën e agjencisë së lajmeve AFP në Gaza më 2 nëntor, ka gjetur një hetim i përbashkët nga AFP dhe media ndërkombëtare.

Related posts

Ndalohet një shtetas i Kosovës në Bllacë, ka tentuar të korruptojë policinë kufitare

admin6

Kreu i Wagnerit: Po na vijnë municionet e nevojshme

admin

Bankat në Kosovë fituan mbi 117 milionë euro vitin e kaluar

admin