RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditrajonRajoniTë Gjitha

KFOR-i bën intervenim të përkohshëm në Urën e Fshajtë

kfor-i-ben-intervenim-te-perkohshem-ne-uren-e-fshajte

Prej disa muajsh gjendja e Urës së Fshajtë, kishte paraqitur rrezik për shoferët dhe kalimtarët që e frekuentonin këtë pjesë, për shkak se mbrojtëset anësore të kësaj ure ishin dëmtuar. Por gjatë ditës së sotme KFOR-i italian në bashkëpunim me KFOR-in turk, kanë intervenuar në këtë urë duke vendosur disa hekura që do të shërbejnë […]

Related posts

Policia amerikane shpërndan protestuesit propalestinezë në Universitetin George Washington

admin6

Jehonë më të madhe për zgjedhjet presidenciale ka në pjesën lindore, më pak në pjesën perëndimore

RTI

Marrëveshja u arrit, por sa do të duhet që të dalë i gjithë gruri nga portet e Ukrainës?

admin