RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Kurti-Vuçiç në Bruksel, Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme nga takimi, Asociacioni s;është në rendin e ditës për ne

kurti-vucic-ne-bruksel,-konjufca:-nuk-pres-dicka-te-rendesishme-nga-takimi,-asociacioni-s;eshte-ne-rendin-e-dites-per-ne

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka folur për takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç duke thënë se nuk pret diçka të rëndësishme dhe esenciale nga ky ballafaqim. Në një prononcim për media Konjufca ka theksuar se për Kosovën çështja e Asociacionit nuk është në rend të […]

Related posts

SHBA, policia ndërhyn ndaj protestuesve armenë që u përpoqën të provokojnë konferencën për Turqinë

admin

Ekstremisti Luigj Marku nga Lezha shpallet në kërkim ndërkombëtar

admin

Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

admin