RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

KFOR-i ka rritur prezencën në Jarinjë e Bërnjak

kfor-i-ka-rritur-prezencen-ne-jarinje-e-bernjak

KFOR-i ka rritur prezencën në pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak, si dhe aktivitetet patrulluese në veri.

KFOR-i për “Kosovo Online” ka thënë se këto masa janë marrë për të mundësuar të reagojë shpejt ndaj gjitha sfidave të sigurisë.

“Ne duam të sigurojmë të gjithë se KFOR-i është i gatshëm të intervenojë nëse është nevoja”, është thënë nga Zyra për Media e KFOR-it në pyetjet për rritjen e prezencës në Jarinjë e Bërnjak.

KFOR-i ka thënë se në mandatin që ka, që buron nga rezoluta 1244 e OKB-së, do të ofrojë një ambient të sigurt dhe liri të lëvizjes për gjithë qytetarët e Kosovës.

Related posts

Guterres: Pavarësisht fillimit të Ramazanit, vrasjet, bombardimet dhe masakrat vazhdojnë në Gaza

admin

Anulimi i vendimit që ndalon importin e mallrave serbe, “kusht” shtesë për heqjen e masave të BE-së

admin

IKSHPK bën apel të vlohet uji për pije: Masë e domosdoshme për të parandaluar shpërthime epidemike

admin