RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

KFOR-i mbledh përfaqësuesit e të gjitha komuniteteve fetare

kfor-i-mbledh-perfaqesuesit-e-te-gjitha-komuniteteve-fetare

ë Kampin “Villaggio Italia” në rajonin e Pejës, Komanda Rajonale Perëndimore e KFOR-it ka pritur në takim përfaqësues të të gjitha komuniteteve fetare të pranishme në zonën perëndimore të Kosovës.

Përmes një njoftimi nga KFOR-i, bëhet e ditur se gjatë takimit kanë diskutuar për të ardhmen e brezave të rinj dhe për krijimin e pikave të përbashkëta të reflektimit.

“Sot, në Kampin Villaggio Italia, Komanda Rajonale Perëndimore (RC-Ë) KFOR priti një takim të rëndësishëm ndërmjet përfaqësuesve të të gjitha komuniteteve fetare të pranishme në Kosovën perëndimore, për të diskutuar në mënyrë të hapur dhe konstruktive për të ardhmen e brezave të rinj dhe për të krijuar të përbashkët pikat e reflektimit. Të gjithë autoritetet fetare të pranishme e mirëpritën iniciativën, duke shprehur njëzëri respekt dhe mirënjohje ndaj ushtarëve të Kontingjentit Shumëkombësh të KFOR-it”, thuhet në njoftimin e tyre.

Derisa në përfundim, thuhet se KFOR është gjithmonë i përkushtuar për të mbështetur paqen, bashkëpunimin dhe përparimin për të gjithë njerëzit që jetojnë në Kosovë./

Related posts

Agjencia e OKB-së paralajmëron për shpërthimin e kolerës në Gaza mes mungesës së madhe të uji

RTI

Kurti shpreh ngushëllime për tragjedinë në Beograd

admin

Ushqimet tradicionale në sofrën shqiptare në Ramazan

rezart morina