RTV AHIRETI
Lajme

Kishin shënjestruar Izraelin, mbrojtja ajrore e SHBA-së kap dronët e parë iranianë

kishin-shenjestruar-izraelin,-mbrojtja-ajrore-e-shba-se-kap-dronet-e-pare-iraniane

Sistemet e mbrojtjes ajrore amerikane në Lindjen e Mesme kanë kapur disa dronë iranianë, njoftojnë zyrtarët amerikanë. Burimet nuk specifikuan se si SHBA i përgjuan dronët dhe ku. Sipas Uashingtonit, Irani po sulmon Izraelin me 400-500 dronë. Ekspertët janë të shqetësuar për vazhdimësinë e konfliktit, ndërsa paralajmërojnë se Irani mund të përdorë edhe raketat balistike,

Related posts

Vladimir Putin betohet për herë të 5-të si President i Rusisë, ceremonia bojkotohet nga Perëndimi

admin

Detaje nga operacioni “TOTO”, mbi 50 mijë euro të sekuestruara dhe 13 persona të arrestuar

admin

Lideri i partisë nacionaliste belge: Evropa vetvetes ia shkaktoi krizën energjetike

admin