RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kjo është gjendja mëngjesin e sotëm në vendkalimet kufitare të Kosovës

kjo-eshte-gjendja-mengjesin-e-sotem-ne-vendkalimet-kufitare-te-kosoves

Arritja e bashkatdhetarëve tanë nga vendet e Evropës Perëndimore, përmes komunikacionit rrugor, nuk po shkakton pritje të gjata në pikat e kalimit kufitar me vendet fqinje – veçmas me Serbinë.

Sipas raportit të mëngjesit të sotëm nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar (ora 07:22) në asnjërën nga vendkalimet kufitare të Kosovës me Serbinë nuk janë regjistruar pritje për të hyrë në Kosovë.

Në vendkalimin kufitar Dheu i Bardh, për të hyrë në Kosovë pritet 10-15 minuta. Ndërsa, në Merdar pritet 5-10 minuta.

Në vendkalimet e tjera kufitare të Kosovës me vendet fqinje nuk ka pritje më shumë se 5 minuta në hyrje dhe dalje.

Related posts

Blinken sot në Tiranë, pritet të ketë mesazhe për Kosovën

rezart morina

Qindra mijëra njerëz marshojnë nëpër qytete të Evropës, bëjnë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gaza

rezart morina

Osmani uron Spanjën për marrjen e udhëheqësisë së presidencës së BE-së

admin