RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Komandanti i KFOR-it vizitoi në Prizren kontingjentin turk që erdhën në shkurt të këtij viti

komandanti-i-kfor-it-vizitoi-ne-prizren-kontingjentin-turk-qe-erdhen-ne-shkurt-te-ketij-viti

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutaş ka vizituar sot ushtarët turq që erdhën në shkurt të këtij viti në kampin “Sulltan Murat”, në Prizren.

Në një video promocionale në platformën “X”, të faqes zyrtare të NATO-s, gjeneralmajori Özkan Ulutaş u pa duke nderuar dhe shikuar nga afër kapacitetet e këtij kontingjenti të KFOR-it.

Ky kontingjent u dislokua në Kosovë si pjesë e Batalionit Rezervë Operacional për të përforcuar sigurinë në Kosovë pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë.

“Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO, gjeneralmajor Özkan Ulutaş ka vizituar ushtarët turq të dislokuar me Batalionin Rezervë Operacional në kampin “Sulltan Murat”, në Prizren.”

https://twitter.com/NATO_KFOR?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1770731939927843310%7Ctwgr%5E2f74e8a8eb624c559a99d052caafeb881c77222d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Flajmi.net%2Fkomandanti-i-kfor-it-vizitoi-ne-prizren-kontingjentin-turk-qe-erdhen-ne-shkurt-te-ketij-viti%2F

 

Related posts

​Pirja e duhanit në hapësirat e mbyllura, rreth 360 gjoba në muajin janar

rezart morina

Takim Kovaçevski-Blinken në Shkup: Maqedonia e Veriut dhe ShBA-ja kultivojnë dialog politik produktiv

admin6

Mbi 400 fëmijë të vrarë nga lufta në Ukrainë

admin