RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Komandanti i KFOR takon atë të NATO-s, flasin për sigurinë në Kosovë

komandanti-i-kfor-takon-ate-te-nato-s,-flasin-per-sigurine-ne-kosove

KFOR-i ka njoftuar se komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO, gjeneralmajor Ferenc Kajari priti në takim komandantin e Trupave Shpejtë të Dislokueshme të NATO-s në Greqi, gjenerallejtënant Sotirios Kostakoglu në Camp Film City.

Gjenerali Kajari shprehu vlerësimin e tij për përkushtimin dhe profesionalizmin e ushtarëve grekë në kuadër të KFOR-it.

“Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO, gjeneralmajor Ferenc Kajari priti në takim komandantin e Trupave Shpejtë të Dislokueshme të NATO-s në Greqi, gjenerallejtënant Sotirios Kostakoglu në Camp Film City, në Shtabin e KFOR-it në Prishtinë. Gjatë bisedimeve të tyre, komandanti i KFOR-it informoi për aktivitetet e KFOR-it dhe diskutoi për situatën e përgjithshme të sigurisë në Kosovë. Gjenerali Kajari shprehu vlerësimin e tij për përkushtimin dhe profesionalizmin e ushtarëve grekë në kuadër të KFOR-it”, thuhet në njoftim.

Related posts

Alarmi i OBSH: Gjysma e popullsisë së botës do të jetë miope deri në vitin 2050

rezart morina

Regjimi sirian gradualisht po normalizon marrëdhëniet me vendet arabe

rezart morina

Palestinë: Këtu janë disa nga zhvillimet kryesore gjatë ditës së kaluar

admin6