RTV AHIRETI
Shëndetësi

Konsumoni spinaq, ja efektet shëndetësore të tij

konsumoni-spinaq,-ja-efektet-shendetesore-te-tij

Spinaqi është i pasur me minerale dhe ka një varg përfitimesh shëndetësore nga konsumi i tij.

  • Përmirëson shikimin
  • Parandalon plakjen e muskujve
  • Stabilizon problemet neurologjike
  • Forcon muskujt
  • Stabilizon shtypjen e gjakut
  • Rritë sasinë e mineraleve në kocka
  • Ndalon sëmundjet e stomakut
  • Stimulon aktivitetin e metabolizmit
  • Ndihmon në zhvillimin e fetusit
  • Të mbron nga sulmet e zemrës

Related posts

Ushqimet që kanë thuajse 0 kalori

admin6

7 arsyet pse mund të keni thonj të brishtë

admin

Pesë arsyet pse duart e juaja qëndrojnë gjithmonë të ftohta

admin