RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Koreja Jugore e SHBA-ja kryejnë ushtrime të përbashkëta

koreja-jugore-e-shba-ja-kryejne-ushtrime-te-perbashketa

Koreja e Jugut dhe forcat amerikane zhvilluan një stërvitje të përbashkët manovrimi të dielën.

Stërvitja u fokusua në transportimin e obusëve M777 me helikopterë dhe forcimin e kapacitetit për të kryer operacione kudo.

“Qëllimi i stërvitjes së sotme është të tregojmë se ne mund të depërtojmë shpejt në mision dhe të operojmë në çdo kohë dhe pavarësisht nga terreni”, tha John Oh, toger i parë i Batalionit të Artilerisë Fusore 2-17 në Ushtrinë amerikane. /koha

Related posts

Parlamenti gjerman miraton zgjatjen e misionit ushtarak në Kosovë

admin

Guterres: Vrasjet e civilëve në Gaza “të pashembullt dhe të paprecedentë”

admin

Parlamenti francez miraton anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

admin