RTV AHIRETI
-SerbidinariKosovaKryesoreKsooveLajmeLajmet e funditRajoniTë Gjitha

Kosova dhe Serbia më 19 mars në Bruksel, BE e konfirmon: Do diskutohet edhe për dinarin

kosova-dhe-serbia-me-19-mars-ne-bruksel,-be-e-konfirmon:-do-diskutohet-edhe-per-dinarin

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se më 19 mars do mbahet një takim i ri në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Takimi, sipas Stanos, do jetë në nivel të kryenegociatorëve, ku ndërsa mes tjerash do trajtohet edhe çështja e dinarit. “Të martën, përfaqësuesi special i BE-së, Miroslav Lajçak, ka ftuar […]

Related posts

Edhe Franca e Kanadaja do të çojnë tanke në Ukrainë

admin

Grupi i parë i haxhilerëve mbërrin në Arabinë Saudite

admin

Vasfije Krasniqi shprehet e dëshpëruar: Vetëm një i dënuar për dhunim seksual

rezart morina