RTV AHIRETI
dinariKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Kosova e Serbia javën e ardhshme në Bruksel, pritet të diskutohet mbi vendimin e BQK për dinarin

kosova-e-serbia-javen-e-ardhshme-ne-bruksel,-pritet-te-diskutohet-mbi-vendimin-e-bqk-per-dinarin

Përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë për dialogun e ndërmjetësuar nga BE, do të mblidhen javën e ardhshme në Bruksel. Lajmi është konfirmuar për mediat e Kosovës nga zyra për media e Bashkimit Evropian. Temë e diskutimit pritet të jetë mosmarrëveshja në lidhje me vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin serb. “Lehtësuesi i BE-së […]

Related posts

Katari njofton Izraelin se Hamasi ka pezulluar bisedimet për shkëmbimin e pengjeve

admin

NATO fillon stërvitjen më të madhe të mbrojtjes ajrore në Evropë

admin

Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite takohet me diplomatë arabë për mbështetjen e Palestinës

rezart morina