RTV AHIRETI
-PolitikëKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditShqipëriaTë Gjitha

Kosova një hap më pranë KiE, Presidenti Begaj: Arritje e merituar, dëshmi e përkushtimit ndaj vlerave evropiane

kosova-nje-hap-me-prane-kie,-presidenti-begaj:-arritje-e-merituar,-deshmi-e-perkushtimit-ndaj-vlerave-evropiane

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka reaguar pas miratimit të raportit nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës të raportit për Kosovën, duke e sjellë shtetin fqinj një hap më pranë anëtarësimit në KiE. Begaj u shpreh se kjo është një arritje e merituar e Kosovës në rrugëtimin e saj drejt anëtarësimit […]

Related posts

Një muaj paraburgim edhe për Urosh Vukasinoviq, i dyshuar për sulm ndaj gazetarëve në Leposaviq

rezart morina

Ushtria izraelite bombardon automjetet e forcave policore palestineze në Rafah

admin6

OBSH paralajmëron për shpërthime të kolerës të nxitura nga ndryshimet klimatike

admin