RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksion policor antidrogë në veri të Mitrovicës

aksion-policor-antidroge-ne-veri-te-mitrovices

Policia e Kosovës është duke realizuar një operacion policor antidrogë në veri të Mitrovicës.

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga policia.

“Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë në vazhdën e luftës për parandalimin dhe luftimin e rasteve të abuzimit me substanca narkotike, pas hetimeve intensive sot më 12.02.2023, në rajonin e Mitrovicës veri, është duke realizuar një operacion policor antidrogë, me mbështetjen edhe të njësive tjera relevante policore”, thuhet në njoftim.

Policia e Kosovës në fushën e parandalimit, hetimit dhe zbulimit të trafikimit me narkotikë edhe gjatë vitit të kaluar ka ndërmarr disa operacione të suksesshme policore ku janë konfiskuar sasi e konsiderueshme e substancave të dyshuara narkotike, janë zbuluar laboratorë droge, janë arrestuar numër i madh i personave të dyshuar, si dhe janë shpartalluar grupe të ndryshme kriminale në mbarë vendin.

“Lidhur me rezultatet apo detajet e këtij operacioni të antidrogës do të njoftoheni me kohë pas pranimit të raporteve apo informatave nga njësitet në teren”, thuhet në njoftim

Related posts

Biden: Nga Zelenskyy kemi marrë garanci se avionët F-16 nuk do përdoren për të hyrë në Rusi

admin

Ish-zëdhënësi i KFOR-it: Nëse policët janë arrestuar në Kosovë, është shkelur rezoluta 1244

rezart morina

Mbledhja e përbashkët e dy kuvendeve Shqipëri- Kosovë në nëntor

admin