RTV AHIRETI
Shëndetësi

Kosumoni këto ushqime që ju rregullojnë hormonet

kosumoni-keto-ushqime-qe-ju-rregullojne-hormonet

Me hormonet të çrregullta bëhet çdo gjë më e vështirë duke filluar nga humbja e peshës, të jeni në humor të mirë por edhe sëmundjet patologjike kronike.

Por ka disa pije dhe ushqime të cilat mund t’ju ndihmojnë për ti sjellë ato në nivelin e duhur.

Nuk duhet shumë që ekuilibri hormonal i cili rregullon organizmin të ndryshojë nga agjentet e jashtëm para se gjithash përbërjet kimike që përmbajnë ushqimet por dhe shumë produkte të tjera të cilat i përdorin çdo ditë.

Por për fat të mirë ka disa pije dhe ushqime të cilat ju ndihmojnë për të rregulluar nivelin hormonal.

Related posts

Pse sëmureni shpesh? Këshillat që forcojnë sistemin imunitar

rezart morina

​Suplementet që duhet t’i merrni për ruajtur shikimin

admin

5 këshilla për të larguar stresin dhe për të pasur një zemër të shëndoshë

rezart morina