RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

KQZ: Deri në ora 15:00 në katër komunat në veri votuan 1 mijë e 092 qytetarë

kqz:-deri-ne-ora-15:00-ne-kater-komunat-ne-veri-votuan-1-mije-e-092-qytetare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në orën 15:00 në katër komunat në veri, kanë votuar 1 mijë e 092 qytetarë.

Sipas KQZ-së në Leposaviq kanë votuar 110 qytetar apo 0.83 për qind. Në Zubin Potok kanë dalë për të votuar 240 qytetar apo 3.6 për qind. Në Zveçan kanë votuar 145 votues apo 2.07 për qind si dhe në Mitrovicën e veriut deri në orën 15 kanë votuar 596 votues apo 3.3 për qind e qytetarëve me të drejtë vote./

Related posts

Mbytet anija me migrantë në Mikonos, 3 të vdekur dhe të paktën 10 të zhdukur – VIDEO

admin

Zyrtari palestinez: Nuk ka vend të sigurt për evakuimin e të lënduarve nga spitali Al-Shifa

admin6

Trudeau në vizitë të papritur në Kiev

admin