RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kur pritet të dihen rezultatet e zgjedhjeve në veri

kur-pritet-te-dihen-rezultatet-e-zgjedhjeve-ne-veri

Sami Kurteshi, anëtar i KQZ-së nga partia në pushtet – Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se rezultatet e zgjedhjeve të sotme në Mitrovicën e Veriut, Zveçan, Leposaviq e Zubin Potok do të dihen shpejt.

Pas mbylljes së vendvotimeve, Kurteshi beson se rezultatet preliminare do të mësohen shumë shpejt, për shkak të pjesëmarrjes së ulët të qytetarëve në procesin e votimit.

“Rezultatet mund të dalin më së shumti në orën 22:00”, tha Kurteshi për RTV Dukagjini.

“KQZ-ja do t’i ketë më herët. Edhe para orës 22:00 do të dihen rezultatet preliminare”, tha ai.

Related posts

Biden mund të vizitojë vitin e ardhshëm Nagasakin e goditur nga bomba atomike

admin

Macron: Franca do të tërheqë trupat dhe ambasadorin nga Nigeri

rezart morina

Dialogu Kosovë-Serbi, Janjiq: Duhet të bisedohet edhe me shqiptarët e Luginës

rezart morina