RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

KQZ-ja shpall rezultatet preliminare të zgjedhjeve në veri

kqz-ja-shpall-rezultatet-preliminare-te-zgjedhjeve-ne-veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultate preliminare të zgjedhjeve të cilat janë mbajtur sot në katër komunat në veri të vendit.

Sipas KQZ-së, në Leposaviq zgjedhjet i ka fituar Lëvizja Vetëvendosje me 73.5%, në Zubin Potok ka fituar Partia Demokratike e Kosovës me 52.1%, në Zveçan ka fituar PDK-ja me 60% dhe në Mitrovicë të Veriut ka fituar LVV0ja me 66.5%.

Related posts

Pallati Buckingham: Charles III të shtunën zyrtarisht shpallet mbret

admin

Inteligjenca britanike: Rusia përballet me vështirësi në trajnimin e rekrutëve të rinj

admin

OKB-ja bën thirrje për “shumë më shumë mbështetje” për Sirinë

admin