RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Krerët e shtetit nesër nënshkruajnë aplikimin për anëtarësim të Kosovës në BE

kreret-e-shtetit-neser-nenshkruajne-aplikimin-per-anetaresim-te-kosoves-ne-be

Të mërkurën e 14 nëntorit pritet të mbahet ceremonia e nënshkrimit të aplikimit për për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Ceremonia do të mbahet nga ora 11:00 që do të jenë pjesëmarrës Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, Kryeministri i Kosoves, Albin Kurti dhe Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Ceremonia pritet të zhvillohet në Kabinetin e Presidentes së Kosovës, dhe pas ceremonisë së nënshkrimit, Osmani, Kurti e Konjufca do të kenë deklaratë për media.

Related posts

KFOR-i patrullon në vijën kufitare në afërsi të Istogut

admin

Olaf Scholzi do të dëshmojë para ligjvënësve për një mashtrim me taksa

admin

SHBA ua kthen autoriteteve palestineze plumbin që vrau gazetaren Abu Akleh

admin