RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kryediplomati turk Fidan diskutoi për Gazën me homologun saudit

kryediplomati-turk-fidan-diskutoi-per-gazen-me-homologun-saudit

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Hakan Fidan bisedoi me ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite, Faisal bin Farhan lidhur me situatën e fundit në Gaza, raporton Anadolu.

Sipas informacionit të marrë nga burimet diplomatike, mësohet se fidan zhvilloi bisedë telefonike me homologun e tij saudit, Bin Farhan.

Në bisedë u diskutua për situatën e fundit në Gaza dhe zhvillimet rajonale.

Related posts

BE-ja hap procedim formal kundër TikTok-ut për shkelje të aktit të shërbimeve digjitale

rezart morina

Projektligji për Inspektoratin nxit debat mes ministres Hajdari e deputetëve opozitarë

RTI

Kurti në dyvjetorin e fitores: Bashkë deri në realizimin e plotë të zotimeve tona

admin