RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kryeministri izraelit: Izraeli nisi sulmet bazuar në “kërcënimet konkrete”

kryeministri-izraelit:-izraeli-nisi-sulmet-bazuar-ne-“kercenimet-konkrete”

Në një fjalim televiziv kombëtar, kryeministri izraelit Yair Lapid tha se Izraeli kishte nisur sulmet në Gaza bazuar në “kërcënime konkrete”.

“Kjo qeveri ka një politikë të tolerancës zero për çdo tentativë sulmi – të çfarëdo lloji – nga Gaza drejt territorit izraelit”, tha Lapid. “Izraeli nuk do të rrijë duarkryq kur ka nga ata që përpiqen të dëmtojnë civilët e tij,” raporton Aljazeera.

Ai shtoi gjithashtu se “Izraeli nuk është i interesuar për një konflikt më të gjerë në Gaza, por nuk do të shmanget as nga një”. /mesazhi

Related posts

Arabia Saudite heq kufizimet për numrin e hanxhinjve

admin

Dy gra do të përballen në zgjedhjet presidenciale të Meksikës në vitin 2024

rezart morina

Përvjetori i masakrës në sheshin Tiananmen, Kina forcon masat e sigurisë

rezart morina