RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Hamasi: Izraeli duhet ‘të paguajë çmimin për krimet e tij’

hamasi:-izraeli-duhet-‘te-paguaje-cmimin-per-krimet-e-tij’

Agjencia palestineze e lajmeve Maan citoi zëdhënësin e Hamasit Hazem Qassem të ketë thënë se rezistenca palestineze tani po ushtron të drejtën e saj për t’iu përgjigjur krimeve të okupimit kundër popullit palestinez raporton Aljazeera.

Ai tha se Izraeli “filloi me agresion” dhe se “duhet të paguajë çmimin për krimet e tij”. /mesazhi

Related posts

Putin: Rusia e gatshme që nesër të lëshojë gazsjellësin Nord Stream II nëse Evropa jep dritë jeshile

admin

Shpëtohen 113 emigrantë të rrëmbyer nga një shtëpi në Meksikë

rezart morina

Anëtarësimi në KiE dhe liberalizimi i vizave, Kurti: Shteti ynë po bëhet më i fuqishëm së kurrë

rezart morina