RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kryeministri Kurti takoi kryetarin e Komunës së Tetovës, Bilall Kasami

kryeministri-kurti-takoi-kryetarin-e-komunes-se-tetoves,-bilall-kasami

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dje në Maqedoninë e Veriut u mirëprit nga Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, njëherësh Kryetari i Lëvizjes BESA.

Në këtë takim në të cilin kryeministri Kurti ishte i shoqëruar nga këshilltari i tij për marrëdhënie me Maqedoninë e Veriut, Bekim Qoku dhe ambasadori i Republikës së Kosovës, Florian Qehaja, u diskutua për politikat dhe qeverisjen lokale, me theks të veçantë për rëndësinë dhe statusin e projektit të rrugës që lidh Prizrenin dhe Tetovën dhe për bashkëpunimin e komunave rreth malit Sharr, sidomos Tetovës dhe Prizrenin në sferën e turizmit.

Kryeministri Kurti, dje ishte në Tetovë të Maqedonisë së Veriut për të marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore në nderim të jetës së dëshmorit, Alban Ajeti në përvjetorin e 24-të të rënies së tij, organizuar në amfiteatrin kryesor të Universitetit të Tetovës.

Related posts

Lukashenko: Bisedime paqeje ruso-ukrainase pa kushte

rezart morina

Në BE hidhet ushqim më shumë se sasia e importuar

admin

Serbët protestojnë edhe në Shtërpcë, Jevtiq paralajmëron Kurtin

admin