RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kryeministri Rama takon Princin e Kurorës së Emirateve të Bashkuara Arabe

kryeministri-rama-takon-princin-e-kurores-se-emirateve-te-bashkuara-arabe

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur në një takim në Tiranë Princin e Kurorës së Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Khaled bin Mohamed Al Nahyan, transmeton Anadolu.

“Takim me Princin e Kurorës së Emirateve të Bashkuara, Sheikh Khaled bin Mohamed Al Nahyan, me të cilin folëm për ecurinë pozitive të projekteve të përbashkëta”, ka shkruar kryeministri Rama në rrjetet sociale në lidhje me takimin.

Takimi është realizuar në selinë e Kryeministrisë së Shqipërisë me pjesëmarrjen e ministrave të kabinetit qeveritar të Shqipërisë dhe zyrtarëve të tjerë nga të dyja vendet.

Related posts

Kurti nesër udhëton për në Paris: Ndoshta takohem edhe me Presidentin e Serbisë

admin

Armenia dhe SHBA-ja do të zhvillojnë stërvitjen e përbashkët “Eagle Partner 2023”

rezart morina

BE godet Rusinë me një paketë të re sanksionesh

admin