RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kryeqytetit do t’i shtohen 30 autobus të rinj shumë shpejt

kryeqytetit-do-t’i-shtohen-30-autobus-te-rinj-shume-shpejt

Kryetari i Prishtinës ka thënë se përdorimi i autobusëve të “Trafikut Urban” po shënon rritje të përdorimit të tyre nga qytetarët.

Ai ka thënë se 10 mijë udhëtarë më shumë janë shtuar prej se është marrë vendimi për lëshimin e biletës ditore.

Tutje Rama ka premtuar se shumë shpejt 30 autobus të tjerë do t’i shtohen kryeqytetit e që 6 prej tyre do të jenë elektrik.

10.000 udhëtarë më shumë po përdorin autobusët e “Trafiku Urban”, si rezultat i vendimit të marrë në muajin janar të këtij viti për përdorimin e biletës ditore.

Shumë shpejt flotës së Trafikut Urban do t’i shtohen edhe 30 autobusë të rinj, 6 prej të cilëve do të jenë elektrik. Kjo do të përmirësojë tutje shërbimet e ofruara për qytetarët.

Related posts

Bie nga ballkoni i objektit, vdes 26-vjeçari në Ferizaj

admin

Kremlini: Putin do të zhvillojë vizita zyrtare në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe

admin

Dy raste të tejkalimit në vijë të plotë në rrugën Gjilan- Prishtinë, shoferëve u shqiptohen gjoba

admin