RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kryetari i Londrës kryen Umre, viziton Mekën dhe Medinën

kryetari-i-londres-kryen-umre,-viziton-meken-dhe-medinen

Një fund i begatë i vitit 2022 shprehet kryetari i Londrës Sadiq Khan në një publikim në rrjetët sociale ku shfaq edhe disa foto të tij në Qabenë dhe Medinën e shenjtë.

Ja postimi i tij i plotë:

Një fund i begatë i vitit 2022

Gjatë kësaj kohe të veçantë për kaq shumë familje, jam mirënjohës që kam qenë në gjendje të vizitoj qytetet e shenjta të Mekës dhe Medinës për të kryer Umren me familjen time.

Për një vit të mrekullueshëm të 2023-es.

 

Related posts

Serbia do të dërgojë ndihmë humanitare në Ukrainë

admin

Zelenskyy: Në rajonet Luhansk dhe Donetsk vazhdojnë konflikte të ashpra

admin

Erdogan: Turqia do të bëhet më e fuqishme për të parandaluar kërcënimin e një grusht shteti tjetër

admin