RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kryparlamentari turk viziton Xhaminë e Sulltan Muratit në Shkup

kryparlamentari-turk-viziton-xhamine-e-sulltan-muratit-ne-shkup

Kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë (TBMM), Mustafa Şentop, në kuadër të vizitës së tij në Shkup ka vizituar Xhaminë e Sulltan Muratit, raporton Anadolu Agency (AA).

Şentop dhe delegacioni shoqërues u informuan nga zyrtarët për xhaminë, e cila u rinovua nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), si dhe kullën e Sahatit që ndodhet në oborrin e xhamisë.

Şentop gjithashtu vizitoi edhe ambientet e brendshme të xhamisë.

Pas vizitës në Xhaminë e Sulltan Muratit, Şentop dhe delegacioni i tij vizituan edhe konviktin e femrave “Şule Yüksel Şenler”.

Kryeparlamentari turk vizitoi konviktin dhe u informua nga drejtuesit për aktivitetet e zhvilluara.

Related posts

Chollet: Kosova vend i pavarur, sovran e demokratik – një prej partnerëve tonë më të afërt

rezart morina

Kabineti i ri i Turqisë sot do të mbajë mbledhjen e parë

admin

Një seri raketash u lëshuan nga Gaza në drejtim të Izraelit – VIDEO

rezart morina