RTV AHIRETI
Lajme

Kthimi i astronautëve në Tokë pas avarive në sondën e kompanisë Boeing

kthimi-i-astronauteve-ne-toke-pas-avarive-ne-sonden-e-kompanise-boeing

Dy astronautë që duhet të ishin kthyer në Tokë javë më parë, thanë të mërkurën se janë të sigurt se sonda hapësinore e firmës Boeing mund t’i kthejë ata në mënyrë të sigurte nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës, pavarësisht nga avaritë. Pilotët testues të NASA-s, Butch Wilmore dhe Suni Williams, ishin të parët që fluturuan

Related posts

Pamjet me dron zbulojnë përmasat e katastrofës së përmbytjeve në Libi

rezart morina

Në përvjetorin e vdekjes së Aminit, Irani arreston babanë e saj

rezart morina

Rënie rekord e konsumit në Gjermani

admin