RTV AHIRETI
Lajme

Britania i dha 240 milionë paund për emigrantët/ Ruanda e qartë pas dështimit të marrëveshjes: S’kemi asnjë detyrim, paratë nuk kthehen

britania-i-dha-240-milione-paund-per-emigrantet/-ruanda-e-qarte-pas-deshtimit-te-marreveshjes:-s’kemi-asnje-detyrim,-parate-nuk-kthehen

  Ruanda ka thënë se nuk do t’i kthejë paratë Britanisë së Madhe për marrëveshjen e emigrantëve e arritur në kohën e Rishi Sunak, për të cilën kryeministri i ri britanik, Keir Starmer tha se ajo “ka vdekur dhe është varrosur”. BBC raporton se qeveria e mëparshmë konservatore i ka paguar Ruandës 240 milionë paund

Related posts

Komandanti i KFOR-it: Siguria e brishtë, por jemi gati t’i përgjigjemi çdo sfide

rezart morina

Finlanda, shteti i parë që do të vaksinojë njerëzit kundër gripit të shpendëve

admin

Mbërritjet e emigrantëve të parregullt në Itali nëpërmjet Mesdheut u dyfishuan në vitin 2023

admin