RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

​Kurti beson se zgjedhjet në veri do të jenë të qeta

​kurti-beson-se-zgjedhjet-ne-veri-do-te-jene-te-qeta

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kryeministër, Albin Kurti, ka shprehur besimin se procesi zgjedhor në katër komunat në veri të vendit do të kalojë i qetë dhe pa incidente.

Kurti ka takuar kandidatët e tij që po garojnë për kryetarë në komunat veriore.

“Kurti si kryeministër ndau besimin e tij që ky proces zgjedhor do të kalojë ashtu siç duhet dhe i ka hije një procesi demokratik, qetë e pa incidente, me pjesëmarrje të lirë e të lartë të qytetarëve në komunat veriore”, njoftoi Lëvizja Vetëvendosje.

Kurti, i shoqëruar edhe nga disa ministra , ka takuar Erden Atiqin, që sërish kandidon për veriun e Mitrovicës. Flatron Hasanin që kandidon për Zubin Potok. Fetah Pecin që kandidon për Zveçan, dhe Lulzim Hetemin që kandidon për Leposaviq.

Duke u dëshiruar fushatë zgjedhore të mbarë dhe të suksesshme, Kurti thuhet se i ka siguruar katër kandidatët e subjektit të tij për mbështetje të fuqishme për këto zgjedhje që do të mbahen të dielën e ardhshme me 23 prill.

Related posts

Italia vlerëson se 680 mijë emigrantë mund të kalojnë detin nga Libia

admin

KPK-ja kundërshton vlerën e koeficientit, kërkon që Ligji i pagave të dërgohet në Kushtetuese

admin

Izraeli arreston 25 palestinezë në Bregun Perëndimor

admin