RTV AHIRETI
Albin KurtiKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Kurti: Demonstratat e vitit 1989, simbol i rezistencës së popullit të Kosovës ndaj shtypjes serbe

kurti:-demonstratat-e-vitit-1989,-simbol-i-rezistences-se-popullit-te-kosoves-ndaj-shtypjes-serbe

Kryeministri Albin Kurti ka kujtuar demonstratat popullore të vitit 1989, në 35 vjetorin e tyre. Kurti në një postim në Facebook, ka shkruar se policia e Serbisë gjatë këtyre demonstratave vranë 25 demonstrues dhe u plagosën 603 të tjerë. “Mes kapitujve të historisë së shtypjes së shqiptarëve të Kosovës nga Serbia pushtuese dhe të rezistencës […]

Related posts

Itali – Produktet e shportës në rritjen më të madhe që nga viti 1984

admin

Mujka dhe këshilltari i ministrit Peci ndalohen për 48 orë, dyshohen për keqpërdorim detyre

rezart morina

Tërmet në Kosovë

admin