RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti e Rama flasin në Davos për “dialogun në Ballkan”, Vuçiq nuk merr pjesë

kurti-e-rama-flasin-ne-davos-per-“dialogun-ne-ballkan”,-vuciq-nuk-merr-pjese

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka njoftuar për një takim të udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor në Davos të Zvicrës në margjinat e Forumit Ekonomik Botëror.

Pjesë e takimit ishte edhe kryeministri Albin Kurti, si dhe liderë tjerë të rajonit.

Rama tha se temë bashkëbisedimi ishte “Dialogu në Ballkanin Perëndimor”. Por, në tavolinën ku u fol për dialog nuk ishte prezent presidenti serb Aleksandar Vuçiq.

Related posts

Samiti i Brdo-Brijunit përfundon me thirrjen për heqjen e vizave për Kosovën

admin

Trumpi jep mesazhin e tij para paraqitjes në gjykatë

rezart morina

Osmani: Kosova e gatshme për zgjedhje të reja në veri, por duhet garanci nga ndërkombëtarët

rezart morina