RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti flet për Kosovën dhe synimin gjenocidal të Serbisë

kurti-flet-per-kosoven-dhe-synimin-gjenocidal-te-serbise

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë një reagim në Twitter duke përgëzuar Finlandën, për shkak se u bë anëtarja më e re dhe e 31-ta e NATO-s, pas mbajtjes së ceremonisë së pranimit në Bruksel të martën, 4 prill.

Shefi i qeverisë u shpreh se “ndonëse Kosova nuk është ende një anëtar i NATO-s, çlirimi ynë nga synimi gjenocidal i Serbisë dhe paqja që gëzojmë është gërshetuar thellë në misionin e Aleancës për ruajtjen e lirisë”.

“Në 74-vjetorin e saj, ne shprehim mirënjohjen tonë të vazhdueshme dhe përgëzojmë anëtaren e re Finlandën”, shkroi Kurti.

Related posts

Gjermania goditet nga stuhia me breshër – VIDEO

admin

Francë, Korsika goditet nga një stuhi e fuqishme, 6 të vdekur dhe 20 të lënduar

admin

Biden paralajmëron Putinin: Mos përdor armë bërthamor apo kimike

admin