RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Kurti i bën thirrje Qeverisë gjermane për përkrahje në hapin e final të anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës

kurti-i-ben-thirrje-qeverise-gjermane-per-perkrahje-ne-hapin-e-final-te-anetaresimit-te-kosoves-ne-keshill-te-evropes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke qëndruar për një vizitë në Gjermani. Zyra për Media e kryeministrisë ka njoftuar për takimet që kreu i qeverisë kosovare ka zhvilluar në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Gjermani, shkruan Gazeta Express. I shoqëruar nga zv.ministri i Punëve të Jashtme, Kreshnik Ahmeti dhe ambasadori i […]

Related posts

Azerbajxhani dhe Armenia bëjnë përparim në bisedimet për paqe

rezart morina

Erdoğan, Guterres-it: Zgjatja e mekanizmit të ndihmës ndërkufitare në Siri, me “rëndësi të madhe”

rezart morina

Papa Françesku thirrje për t’i dhënë fund gjakderdhjes në Sudanin e Jugut

admin