RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti jep detaje nga takimi me ministren e Katarit

kurti-jep-detaje-nga-takimi-me-ministren-e-katarit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se ishte kënaqësi takimi me Mariam bint Ali bin Nasser Al Misnad, ministre e Katarit për Zhvillimin Social dhe Familjen.

Kurti në X ka thënë se kanë diskutuar për reformat që ka bërë Kosova.

“Diskutuam reformat e mirëqenies sociale të kryera në vendin tonë, duke përdorur mjete dixhitale për të përmirësuar sistemin dhe mundësitë për bashkëpunim”, ka shkruar Kurti.

Ministrja e Katarit gjatë ditës ka zhvilluar takim edhe me presidenten Vjosa Osmani.

Related posts

NATO: Koha që Kosova e Serbia të bëjnë kompromise

admin

Arrestohet pronari i objektit në Prizren ku vdiq 19-vjeçari

rezart morina

Osmani e Kurti: U rikonfirmua se Kosova s’ka mike më të madhe sesa SHBA-në

admin