RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti kërkon zbatim sa më të shpejt të marrëveshjes së Ohrit

kurti-kerkon-zbatim-sa-me-te-shpejt-te-marreveshjes-se-ohrit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se Marrëveshja e arritur në Ohër me Serbinë, duhet të zbatohet plotësisht dhe pa vonesa.

Kurti tregoi se në dy vitet e fundit në Bruksel kanë negociuar për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme mes Kosovës dhe Serbisë.

“Ne kemi kaluar 2 vitet e fundit në Bruksel duke negociuar një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme mes Kosovës dhe Serbisë. Më 18 mars në Ohër, përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell njoftoi zyrtarisht marrëveshjen. Ajo që është rënë dakord duhet të zbatohet plotësisht”, shkroi Kurti në Twitter.

“Asnjë zbatim i pjesshëm dhe pa vonesa”.

Related posts

Kreu i OKB: Kolonitë izraelite në territoret palestineze duhet të marrin fund

admin

Kosovë, plagosen dy persona në Shtërpcë

admin

OKB: Donatorët premtojnë 1.5 miliardë dollarë ndihmë për përgjigjen humanitare ndaj Sudanit

rezart morina