RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

​Kurti: Krimet e luftës do të dokumentohen dhe adresohen

​kurti:-krimet-e-luftes-do-te-dokumentohen-dhe-adresohen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se paqja kërkon drejtësi dhe rehabilitim për krimet e luftës.

Në takimin e parë zyrtar të Institutit për dokumentimin e krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë, Kurti nënvizoi se krimet e luftës do të dokumentohen dhe adresohen.

Këtë gjë e tha edhe drejtori i Institutit, Atdhe Hetemi, i cili premtoi ballafaqimin me të kaluarën dhe sigurimin që krimet e luftës mos të kalojnë pa u dokumentuar.

Related posts

Katari dhe Bahreini marrin vendim për të rivendosur marrëdhëniet diplomatike

rezart morina

Forcat izraelite po intensifikojnë ‘agresionin’ ndaj Gazës, thotë Ministria e Shëndetësisë

admin

Studentët që protestojnë kundër luftës së Izraelit në Gaza po ndëshkohen nga universitetet amerikane

admin6