RTV AHIRETI
Albin KurtiKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditShqipëriaTë Gjitha

Kurti kujton 85-vjetorin e pushtimit të Shqipërisë nga Italia fashiste: Lavdi heronjve që dhanë jetën për liri

kurti-kujton-85-vjetorin-e-pushtimit-te-shqiperise-nga-italia-fashiste:-lavdi-heronjve-qe-dhane-jeten-per-liri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka përkujtuar pushtimin e Shqipërisë nga forcat italiane të regjimit fashist të Benito Musolinit, 85 vite më parë. Kurti shprehet se në këtë përvjetor kujtohen viktimat civile dhe dëshmorët shqiptarë, që ranë në rezistencë ndaj pushtimit italian. Kurti shtoi se duhet që gjithmonë rreshtimi politik i shqiptarëve të Shqipërisë dhe […]

Related posts

BB-ja mbështet reformat e politikës fiskale dhe klimës së investimeve në Kosovë

RTI

Agjencia amerikane e barnave miraton rreth 800 mijë vaksina kundër lisë së majmunit

admin

Lista Serbe: Rreth 100 mijë serbë në Kosovë janë prekur nga vendimi për dinarin

admin6