RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti në kombajnë, hap fushatën e korrje-shirjeve

kurti-ne-kombajne,-hap-fushaten-e-korrje-shirjeve

Kreu i Qeverisë Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë, Faton Peci kanë hapur zyrtarisht fushatën e korrje shirjeve në komunë e Lipjanit.

Në gjithë territorin e Republikës së Kosovës, në kuadër të mbjelljeve vjeshtore të vitit 2022 me kulturën e grurit është mbjellë një sipërfaqe prej 71 008.20 hektarë.

Related posts

Turqia dhe Greqia bien dakord të aktivizojnë kanale të shumta komunikimi

rezart morina

Kovaçevski: Nëse i miratojmë vendimet në Kuvend, do të jemi vendi i parë që do të bëhet anëtar i BE-së në vitin 2030

admin

EULEX-it i vazhdohet mandati deri në vitin 2025

admin