RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti takohet me Peach, ja çfarë u diskutua

kurti-takohet-me-peach,-ja-cfare-u-diskutua

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar të Dërguarin e Posaçëm të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, Lord Stuart Peach.

Takimi u zhvillua në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih që po mbahet gjatë kësaj fundjave.

Zyra e Kryeministrit përmes një njoftimi ka bërë të ditur se në këtë takim ndër të tjera është diskutuar për rëndësinë e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve, përcjell Klankosova.tv.

“U diskutua për marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale, rëndësinë e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve, veçanërisht në fushën e sigurisë, dhe për zhvillimet dhe sfidat rajonale. Kryeministri Kurti falënderoi Lord Peach për mbështetjen e vazhdueshme ndaj Kosovës në zhvillimin dhe proceset integruese të saj, dhe rolin aktiv të Mbretërisë së Bashkuar në Ballkanin Perëndimor”, thuhet në njoftim.

Related posts

Nuk e lejoi të hyjë në shkollë, i mituri sulmon punëtorin teknik me elektroshok në Prizren

admin

Arrestohet mashtruesi i qindra kosovarëve: Premtonte viza pune, merrte paratë e zhdukej

admin

SHBA, protestë me rastin e 3-vjetorit të vrasjes së afro-amerikanit George Floyd

rezart morina