RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Siria: Pesë të vdekur nga një sulm izraelit në Damask

siria:-pese-te-vdekur-nga-nje-sulm-izraelit-ne-damask

Ushtria e Sirisë ka thënë se pesë persona kanë vdekur pasi raketat, siç pretendon se ishin izraelite, ka goditur kryeqendrën Damaskun dhe rrethinën të dielën, raporton BBC.

Zyrtarët thonë se një ndërtesë në lagjen Kafr Sousa në qendër është goditur, ndërsa si pasojë kanë vdekur katër civilë e një ushtar.

Në atë zonë gjendet një kompleks i sigurisë në Siri.

Ushtria e Izraelit nuk ka komentuar sulmin kur është kontaktuar nga agjencia Reuters.

Izraeli shpesh godet shënjestrat në Siri të lidhura me militantët e Iranit dhe Hezbollahut, por rrallë komenton këto sulme. /koha

Related posts

Gjendje e jashtëzakonshme në Lampedusa, emigrantët transferohen në Siçili

admin

Kurti: Sundimi i ligjit në Kosovë nuk ka qenë kurrë më i fortë

admin

Autobusi me turistë përplaset me një makinë të parkuar në Bullgari, katër të vdekur dhe tetë të plagosur

admin