RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti takon gjeneralin turk që do ta marrë komandën e KFOR-it

kurti-takon-gjeneralin-turk-qe-do-ta-marre-komanden-e-kfor-it

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar për një darkë pune që ka zhvilluar me gjeneralin turk Ozkan UIutas, i cili do të marrë edhe komandën e KFOR-it,

Kurti ka thënë se pret me padurim që të punojë ngushtë me Ulutas për arritjen e qëllimeve dhe objektivave të përbashkëta.

“Pata kënaqësinë të takohem me komandantin e ardhshëm të KFOR-it të NATO-s, gjeneral-major Özkan Ulutaş dhe ekipin e tij, dje gjatë darkës. I udhëhequr nga angazhimi i përbashkët për paqen dhe sigurinë, mezi pres të punoj ngushtë mbi qëllimet dhe objektivat e ndërsjellta”, ka shkruar Kurti në twitter.

Related posts

Avioni i parë luftarak pa pilot i Turqisë “Bayraktar Kızılelma” kryen fluturimin e parë – VIDEO

admin

BE-ja planifikon ofensivë diplomatike në Amerikën Latine për t’iu kundërvënë ndikimit rus dhe kinez

admin

Nafta lirohet për 2 cent

admin